غزه در خون و سکوتِ کرکننده حکام مرتجع عرب/ راهپیمایی کم‌ترین کار برای غزه

«رینا آندولینی»، دختر 32 ساله انگلیسی و فعالِ مسلمانی است که چند روز قبل به همراه دیگر فعالان از کشورهای مختلف اروپا خود را به بیمارستان سالمندان "الوفاء" در منطقه "شجاعیه" شهر غزه رساندند و قصد داشتند با تشکیل سپر انسانی در مقابل این بیمارستان از آن دفاع کنند.

اما مگر صهیونیست‌ها انسانند که چیزی را به عنوان سپر انسانی به رسمیت بشناسند. رینا آندولینی در پاسخ به این سؤال که: آیا ارتش اسرائیل در غزه سپر انسانی را به رسمیت می‌شناسد؟ گفت:

به هیچ وجه. نیروهای اشغالگر هیچ ارزشی برای زندگی انسان‌ها قائل نیستند. چه زندگی فلسطینیان و چه زندگی سایر انسان‌ها. آنها به طرف همه کس شلیک می‌کنند، هیچ فرقی ندارد که آن فرد یک غیرنظامی فلسطینی باشد یا یک فعال بین‌المللی.

این فعال انگلیسی در پاسخ به سؤال خبرنگار مشرق مبنی بر اینکه چرا کشورهای غربی هنوز هم هیچ پشتیبانی رسمی از غزه نمی‌کنند؟ من نمی‌دانم چرا دولت‌های غربی و جامعه جهانی مقابل این جنایات فریاد نمی‌زنند، اما همین سکوت آن‌هاست که اتفاقاً کرکننده است. (دوستانی که مایل به خواندن متن کامل این مصاحبه هستند به سایت مشرق مراجعه کنند.)

علما و مراجع تقلید در پیام‌هایی جداگانه از مردم روزه‌دار ایران را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند. آیت الله جوادی آملی ضمن دعوت مردم ایران برای شرکت در راهپیمایی روز قدس کوتاهی در کمک به مردم غزه را شراکت در جرم صهیونیست‌ها دانست و افزود: راهپیمایی کمترین کاری است که می‌توان در این شرایط انجام داد. (منبع: مشرق)


 

/ 0 نظر / 22 بازدید