اعتراف جالب BBC درباره شبکه‌های اجتماعی صهیونیستی

اعتراف جالب BBC  درباره شبکه‌های اجتماعی صهیونیستی

به نقل از باشگاه خبرنگاران، برای بسیاری از افراد شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر و ابزارهای ارسال پیامک مثل واتس‌اپ و وایبر راه اصلی برقراری ارتباط با سایرین و دنیا است.

هیچگاه تاکنون افراد تا این حد در مورد زندگی دوستان و نزدیکان خود اطلاع نداشتند و تا این حد در مورد ظاهر خود حساس نبوده‌اند.

به گزارش «بی‌بی‌سی فارسی»، در سال ۲۰۱۲ نمایندگان پارلمان انگلیس با تصویب طرحی تاکید کردند که تمام نوجوانان برای داشتن درک بهتر از ظاهر خود و افزایش اعتماد به نفسشان باید در یک دوره آموزشی ویژه شرکت کنند.

در بررسی‌هایی که یک کمیسیون پارلمانی در این زمینه انجام داد مشخص شد که در مواردی حتی دختر بچه‌های ۵ ساله انگلیسی نیز در مورد اندام و ظاهر خود نگران هستند.

به اعتراف این شبکه انگلیسی، افراد بالغ نیز از این تاثیرات منفی در امان نبوده و نیستند و آمارهای موجود در انگلیس نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد از افراد بالغ در این کشور از ظاهر خود خجالت می‌کشند. در گزارش این کمیسیون مجلس انگلیس قید شده بود که تحت تاثیر این وضعیت میزان جراحی‌های پلاستیک و زیبایی از سال ۲۰۰۸ حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

اکثر تلفن‌های موبایل امروزی دوربین‌هایی دارند که به انواع و اقسام فیلترها و ابزارهای روتوش مجهز هستند و با کمک آنها می‌توان حتی بدترین سلفی را هم دستکاری و بهتر کرد و تصویری جعلی از خود ارائه داد.

حقیقت این است که شبکه‌های اجتماعی روی زندگی نوجوانان و جوانان تاثیرات بسیار زیادی دارد زیرا نمی‌توانند به آن بی‌توجه باشند. بر اساس تحقیقات علمی، هر چه مدت زمانی که افراد روی شبکه فیسبوک صرف می‌کنند بیشتر باشد حساسیت و وسواس آنها در مورد ظاهرشان بیشتر می‌شود.

در شبکه‌های اجتماعی این گرایش منفی نیز وجود دارد که کاربران از دیگران می‌خواهند که در مورد ظاهر آنها اظهار نظر کنند و این نوع رفتار و تماس‌ها حتی ممکن است به اضطراب در مورد ظاهر افراد منجر شود. افرادی که بیش از حد به شبکه‌های اجتماعی وابسته هستند ممکن است یک ظاهر و شخصیت ساختگی از خود بسازند و بر آن اساس روابط و دوستانی پیدا کنند که با واقعیت‌های زندگی آنان هیچ ارتباطی ندارد.

/ 0 نظر / 27 بازدید