هدف دین، اجرای عدالت و تحقق ارزش‌های اسلامی است نه زندگیِ راحت و بی‌دغدغه

رحیم‌پور ازغدی:

افراد مذهبی انقلابی مجاهد با افراد مذهبی انقلابی که قاعد هستند مساوی نیستند و در حقیقت این‌ها دو جریان دینی متفاوت‌اند.

مؤمنانی که تماشاچی هستند و فقط اهل نماز و قرآن و خدمت‌رسانی به زوار هستند اجرشان نسبت به مجاهدین در راه حق بسیار ناچیز است. اگر لشکر 20 میلیونی زوار اربعین و یا حداقل یک چهارم آن‌ها مجاهد باشند می‌توانند تمام رژیم‌های فاسد عالم را به پایین بکشانند.

بعضی از اهل مسجد فقط به عبادت و نماز و روزه و اجرای احکام شرعی می‌پردازند و در زمینه جهاد و فداکاری برای دین پیش‌قدم نمی‌شوند، اما دسته دوم گروهی هستند که دغدغه دین دارند و حاضرند برای آن فداکاری کنند.

خیلی از دین‌داران فکر می‌کنند با ابراز عشق و علاقه‌ای که به ظاهر و با بعضی از رفتار به اسلام و دین می‌کنند باعث تقویت و گسترش دین می‌شوند در صورتی‌که در جهت توهین و تخریب مقدسات اسلامی گام برمی‌دارند.

اگر نتیجه آیات قرآن و تعالیم قرآنی را امروزه در زندگی فردی و اجتماعی مشاهده نمی‌کنیم و اگر از قرآن عبرت‌های لازم را فرا نمی‌گیریم باید بگوییم که قرآن را به خوبی نفهمیده‌ایم.

بعضی‌ها دین را وسیله‌ای برای رسیدن به زندگی راحت و بی‌دردسر و بدون دغدغه می‌دانند در صورتی‌که دین هدف است نه وسیله، و هدف نهایی دین توحید، اجرای عدالت و تحقق ارزش‌های اسلامی است.

 مسلمان و دین‌داری که دین را هدف بداند برای آن جان‌فشانی می‌کند اما کسی که دین را تنها وسیله می‌داند فقط بدنبال اجرای احکام و دستورات آن است و اصطلاحاً دغدغه دینی نخواهد داشت.

مقابله با ظالمان، حمایت از مظلومان، شهادت، جانفشانی، مبارزه برای عدالت و جهاد بستگی به نگرش انسان به دین دارد و دینی که وسیله زندگی قرار گیرد هرگز سعادت و سلامت دنیوی و اخروی انسان را تأمین نمی‌کند.

منبع: رسا

/ 0 نظر / 46 بازدید