درمان فوری سرماخوردگی در یک ساعت!

محمدباقر مینایی، متخصص طب سنتی گفت: بهترین گیاه برای درمان سرماخوردگی بابونه است به دلیل آن که ماده مؤثره این گیاه ترکیبی از آنتی‌باکتریال و آنتی‌بیوتیک محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مزایای دیگر بابونه افزود: گیاه بابونه بهترین دارویی است که ضدحساسیت به شمار می‌رود. همچنین خواص ضدآلرژی نیز در آن دیده می‌شود و گیاه بابونه برای انواع مزاج‌ها و در افراد مختلف تأثیرات نامطلوبی نمی‌گذارد.

منبع: افکارنیوز

 

 

پی‌نوشت: یکی از خوانندگان ذیل این خبر در افکار نیوز مطلبی نوشته است که خواندنی است:

جویدن بابونه به همراه یک حبه سیر، به‌عنوان قوی‌ترین آنتی ویروس سرماخوردگی است البته بشرطها... آن هم فقط موقعی مصرف شود که گلودرد یا احساس شروع سرماخوردگی در بینی تازه شروع شده باشد؛ حداکثر شش ساعت پس از شروع گلو درد. تنها پس از طی نیم ساعت بعد از مصرف، تمام نشانه‌های سرماخوردگی رفع می‌شود.

اگر ویروس‌ها فعالیت‌شان را به سینوس‌ها و شش‌ها گسترش دادند، جویدن یک کیلو سیر هم کارگر نیست و باید دوره سرماخوردگی سپری شود و از شیوه‌های دیگری چون حمام آبگرم و عسل و زنجفیل و سوپ فلفلی و غیره برای تقویت بدن استفاده شود. جویدن سیر خیلی سخت است ولی همان تلخی سرگیجه‌آور نابودکننده تمام ویروس‌های محیط دهان و گلو و بینی است. خوردن یک سیب بعد از جویدن حبه سیر برای رفع بوی بد دهان توصیه می‌شود.

/ 0 نظر / 25 بازدید